1. Dzisiejszą III niedzielę Adwentu, nazywamy niedzielą Gaudete „Radujcie się”. Dzisiaj wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy i wykorzystujemy ten święty czas?
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary, zebraliśmy 6625 zł, natomiast na pomoc Kościołowi Katolickiemu na wschodzie zebrano
  1245 zł.
 3. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z kapłanami seniorami, taca przeznaczona jest na utrzymanie domu księży emerytów. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na nowe stroje liturgiczne dla ministrantów.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
 5. Dzisiaj o godz. 16:00, w naszym kościele Farnym będzie koncert „Znak pokoju”. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą IV niedzielę Adwentu obchodzimy wigilię Bożego Narodzenia. Przypominamy że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy świętej do „południa”. Natomiast Msze wieczorne tzw. „Pasterki” dotyczą dnia 25 grudnia! W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
 7. Msze świąteczne zostały podane na rozprowadzanych informatorach oraz w gablocie.
  W przyszłą niedzielę Msze święte o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00,
  Pasterki o godz. 22:00 i 24:00.
  W Uroczystość Bożego Narodzenia o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 14:00
 8. Ostatni tydzień rorat:
 • Dla dzieci od poniedziałku do piątku o 6:30, zakończenie w piątek.
 • Dla dorosłych w sobotę o 6:30
 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałki i czwartki o godz. 17:30.
 2. Opłatki i świece Caritas można nabywać w wyjściu bocznym z kościoła. Można je także nabywać w zakrystii po Mszach Świętych oraz w kancelarii parafialnej.  Ofiary za opłatki przeznaczone są na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych.
 3. We wtorek imieniny obchodzi ks. Proboszcz Dariusz, natomiast w czwartek imieniny ma ks. Tomasz. Zapraszamy na Msze wieczorne w intencji solenizantów. Już dzisiaj składamy im najlepsze życzenia, niech Bóg dawca wszelkiego dobra obdarza błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
 4. Nauki chrzcielne we wtorek o 19:00.
 5. Młodzież naszej parafii zaprasza na koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 26.12.2017 o godz. 16.00 we Farze.
 6. Tradycyjnie wschowscy harcerze pragną podzielić się z nami Światłem Pokoju przywiezionym z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Przekazanie Betlejemskiego Światła w naszej parafii będzie miało miejsce w środę na roratach.
 7. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. Do sprzątania kościoła na święta prosimy chętnych parafian oraz mieszkańców ulic: Herbergera, Wałowa, Gospody, Głowackiego, Moniuszki. Ustawianie choinek we wtorek o godz. 16:00.
 8. 6 stycznia w czasie Orszaku III Króli chcemy wystawić Jasełka uliczne, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o 18:45 w salce.
 9. Także juro na Mszy wieczornej spotkanie bierzmowanych grupy młodszej.
 10. W środę po Mszy wieczornej spotkanie duszp. Nauczycieli.
 11. Prasa katolicka: Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w wyjściu głównym z kościoła. Są jeszcze kalendarze na 2018 r.
 12. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli oraz dobrego zwłaszcza duchowego przygotowania do świąt.