1. Dzisiejszą niedzielą kończymy tegoroczny Adwent. Ostatnia okazja do spowiedzi świętej na każdej Mszy świętej. W przyszła niedziela, to święto Świętej Rodziny z Nazaretu ostatni dzień roku Msze Święte według porządku Niedzielnego. Nabożeństwo na Zakończenie roku po Mszy o 18:00.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na dom księży emerytów w Zielonej Górze oraz na stroje dla ministrantów, które zobaczymy już na Pasterkach.
 3. Przypominamy że dzisiejszego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy świętej do „południa”. Natomiast Msze wieczorne tzw. „Pasterki” dotyczą dnia 25 grudnia! Warto dzisiaj zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
 4. Dzisiaj Msze Święte o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00,
  Pasterki o godz. 22:00 i 24:00.
  W Uroczystość Bożego Narodzenia o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 14:00.
 5. Opłatki i świece Caritas można nabywać w wyjściu bocznym z kościoła.
 6. W czwartek, w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolędę będziemy rozpoczynać od poniedziałku do piątku o 15:00. Będziemy rozdawali koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Plan kolędy na ten tydzień:

Czwartek ulice: Kościelna, Plac Farny, Rzeźnicka, Bema, Powstańców Wlkp.
Piątek ulice: Rynek, Łazienna
Sobota
od 10:00 ulice: Ratuszowa, Plac Zamkowy
od 14:00 ulice: Kilińskiego, Bohaterów Westerplatte

 1. Młodzież naszej parafii zaprasza na coroczny koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 we Farze.
 2. Tradycyjnie wschowscy harcerze przynieśli Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Można je zabrać z Kościoła przy wyjściu bocznym z kościoła obok choinki.
 3. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła na święta mieszkańcom ulic: Herbergera, Wałowej, Gospody, Głowackiego, Moniuszki i wszystkim którzy pomagali w sprzątaniu. W piątek prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ulic: Kilińskiego, Okrężnej, Kościelnej, Rzeźnickiej.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania świątecznej rozszerzonej prascy katolickiej Gościa Niedzielnego (8 zł) oraz Niedzieli (10 zł). Są jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 5. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz nam wszystkim.