1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to także niedziela adoracyjna. Kończymy dzisiaj Nowennę do św. Stanisława.
 2. W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na cele remontowe.
 3. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej Parafii, dlatego wszystkich zapraszamy na Mszę św. Odpustową o godz. 18:00 której będzie przewodniczył Jego Magnificencja, rektor WSD ks. kan. dr Dariusz Mazurkiewicz.
 4. Nabożeństwo majowe odbywa się w dni powszednie po mszy wieczornej. Natomiast w niedzielę będzie o 17:30.
 5. Spotkanie do bierzmowania młodzieży z klas 3. gimnazjum we wtorek o godz.: 18:00 a z 2. klas gimnazjum o 19:00 w czwartek.
 6. Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli odbędzie się we wtorek po mszy św. wieczornej.
 7. Dominik odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz.: 9:00.
 8. W sobotę przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy wszystkich na Wschowskie Nabożeństwo Fatimskie, organizowanie przez obie miejskie parafie, o godz.: 18:00 w ramach którego odbędzie się także procesja ulicami naszego miasta do parafii św. Jadwigi.
 9. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę i złożone ofiary. Do sprzątania w sobotę zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2. W środę od 19:00 rozbieramy grób Boży prosimy Panów o pomoc.
 10. Przez dwie następne niedziele (14. i 21. maja) odbywają się uroczystości I Komunii świętej w naszej Parafii o godz. 10:00, dlatego nie będzie Mszy o godz. 11:30! Prosimy także o wybranie innej godziny Mszy św.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej „Niedzieli”
  i „Gościa Niedzielnego”
 12. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wiele łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej i św. Stanisława naszego Patrona. 

 


 

I KOMUNIA ŚWIĘTA
PLAN PRZYGOTOWAŃ BEZPOŚREDNICH

 

Wtorek (9. maja)

        godz.: 16:00     próba dla SP2

Środa (10. maja)

        godz.: 16:00     próba dla SP2

Czwartek (11. maja)

        godz.: 16:00     próba dla SP2

Piątek (12. maja)

        godz.: 16:00     próba dla SP2 (próba generalna)
 obecni także rodzice

Sobota (13. maja)

        godz.: 9:00       I Spowiedź św. dla SP2
(dzieci i rodzice)
po spowiedzi sprzątanie kościoła