1. Dzisiejsza niedziela, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Przyszła Niedziela będzie Niedzielą Adoracyjną.
 2. Wszystkie grupy parafialne zapraszamy dzisiaj na spotkanie opłatkowe o godz. 16:00 w sali na dole w domu katechetycznym. Także dzisiaj koncert kolęd w parafii św. Jadwigi o godz. 19:00.
 3. Ostatni tydzień tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów. Jednocześnie przepraszamy jak kogoś ominęliśmy lub byliśmy w godzinach waszej pracy zawodowej. Dlatego jest możliwość tzw. kolędy uzupełniającej. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii lub kancelarii rodzin, które pragną, aby kapłani odwiedzili ich w środę od godz. 16:00.
 4. Z racji zakończonej kolędy:
 • Od poniedziałku do soboty Msze święte są o godz. 6:30 i 18:00
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki i czwartki o 17:30
 • Środowe nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00
 • Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od 10:00 i 16:00
 1. W czwartek zostanie rozebrana szopka i świąteczny wystrój kościoła. Prosimy parafian o pomoc od godziny 15:30.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; od 17:30 będziemy prosili o nowe i święte powołania. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00. W sobotę Msza Święta i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 11:00. Odwiedziny chorych w domach w sobotę o zwykłej porze.
 3. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie.
 4. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Zbierane ofiary przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. Tego dnia gościmy w klasztorze ks. Bpa Tadeusza, który odprawi Mszę o godz. 15:30.
 5. Nabożeństwo błogosławieństwa świec dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czasie Mszy świętej w przyszłą niedzielę o godz.: 13:00.
 6. Siostry Salezjanki zapraszają na Bal Karnawałowy 3 lutego w godzinach 12:00-14:30. Informacje na plakacie.
 7. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła ulic: Saroleszczyńskiej, Lwiej i Krótkiej w tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic: Wieniawskiego i Ogińskiego. Sprzątanie jest w piątek od 18:30.
 8. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” są do nabycia przy wyjściach.
 9. Patroni tygodnia:
 • Środa św. Jan Bosko
 • Sobota św. Błażej
 1. Niech Jezus, ochrania i strzeże nas naszych gości oraz solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Wizyta Duszpasterska:

Poniedziałek (od 15:30)

         Ks. A. Kostki numery parzyste

Wtorek (od 15:30)

         Ks. A. Kostki numery nieparzyste

Środa (od 15:30)

         Kolęda uzupełniająca
         (zgłoszenia: w zakrystii, w kancelarii, telefonicznie)