1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na remont Fary.
 3. Dzisiaj o godz. 10:00 Msza w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła. Świece na stół wielkanocny będzie można nabywać od przyszłej Niedzieli. Ofiara za nie została ustalona w naszej diecezji na 15 zł.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • W piątki Drogi Krzyżowe dla dzieci o 16:30, dla młodzieży i dorosłych o 17:15.
 • W Niedzielę Gorzkie Żale o 17:00
 1. Nauki chrzcielne we wtorek o godz. 19:00.
 2. We wtorek 5 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Apostolską.
 3. W środę spotkanie duszpasterstwa nauczycieli po Mszy wieczornej.
 4. W czwartek spotkanie grupy starszej do bierzmowania o godz. 18:00.
 5. W piątek błogosławieństwo książeczek do pierwszej Komunii Świętej na Drodze Krzyżowej o 16:30.
 6. W sobotę o godz. 10:30 zbiórka ministrantów i lektorów, na którą zapraszamy szczególnie chętnych chłopców do służenia Bogu od klasy 2.
 7. Także w sobotę rozpoczyna się w naszej diecezji Synod Diecezjalny, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu w Zielonej Górze od godz. 14:00. Dokładny plan wywieszono w gablocie. Dzień prędzej w piątek w każdej parafii naszej diecezji odbędą się modlitwy i Msze w intencji Synodu. W naszej parafii zapraszamy na Mszę wieczorną połączoną z modlitwami w intencji Synodu.
 8. Prosimy o zgłaszanie chorych, których kapłani odwiedzą z sakramentami przed świętami 24 marca.
 9. Odpowiadając na prośbę ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, dotyczącą obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości chcemy postawić pomnik – znak pamięci, na cmentarzu parafialnym przy ul. Spokojnej. Będzie to wotum wdzięczności naszego Miasta za odzyskanie niepodległości w 1918 r. W tym celu będzie powołany międzyparafialny komitet budowy pomnika. Pierwsze spotkanie komitetu będzie w czwartek o godz. 19:00 na plebanii Farnej.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary mieszkańcom ul. Kazimierza Wielkiego od 1 do 15, w tym tygodniu prosimy o posprzątanie mieszkańców ulicy Kazimierza Wielkiego – bloki cukrownicze.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
 12. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, życzymy błogosławionej i spokojnej niedzieli. Solenizantom, jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Sesja inauguracyjna I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod hasłem
Przez wiarę i chrzest do świadectwa”
odbędzie się 17 marca w Zielonej Górze.

Program:

Kościół pw. św. Józefa w Zielonej Górze

Godz. 10.30 – Warsztat pastoralny dla delegacji parafialnych, zwłaszcza Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz przedstawicieli ruchów, wspólnot i stowarzyszeń apostolskich:
-wspólna modlitwa i okazja do spowiedzi św.
-katecheza o Duchu Świętym – o. Michał Legan OSPPE
-raport o stanie diecezji – księża odpowiedzialni za poszczególne obszary duszpasterstwa (parafia, dział. charytatywna, rodzina, młodzież i dzieci, powołania i seminarium).

Godz. 12:30 – Posiłek

Godz. 14:00 – Procesja liturgiczna z księgą Ewangelii i relikwiami świętych Patronów do kościoła pw. Ducha Świętego (początek liturgii synodalnej)

Kościół pw. Ducha Świętego

Godz. 14:45 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego

Po zakończeniu liturgii uczestnicy synodu zbiorą się jeszcze na krótkiej sesji organizacyjnej.