1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna. Wraz z dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – hasło na banerze pod Synodem, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
 2. Adwent składa się z dwóch części: I do 16 grudnia – kieruje nasz wzrok na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów; część II od 17 do 24 grudnia, przygotowuje nas na wspomnienie Narodzin Chrystusa w ludzkim ciele. Ten czas warto dobrze wykorzystać na spotkanie z Bogiem, min przez udział w Mszach porannych o Matce Bożej zwanych Roratami:
 • Dla dzieci od poniedziałku do piątku o 6:30
 • Dla dorosłych w soboty o 6:30
 1. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu. Świece i opłatki rozprowadzamy w wyjściu bocznym. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na zapłacenie podatków i ubezpieczenia kościoła i budynków parafialnych. Ofiara za świece została określona w naszej diecezji na 6 zł.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będziemy modlić się w int. nowych powołań. Trwający synod zwrócił uwagę na potrzebę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlatego zapraszamy na adorację w ciszy w poniedziałki i czwartki o godz. 17:30. W poniedziałki zakończymy modlitwą do św. Stanisława, a w czwartki modlitwą o nowe powołania.
 3. Nauki chrzcielne we wtorek o 19:00.
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ul. Daszyńskiego. Do sprzątania kościoła, prosimy mieszkańców ulic: Działkowej i Osadniczej.
 5. W środę o 19:00 zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej i Komitetu Renowacji Fary.
 6. 9 grudnia w Grodowcu odbędzie się Adwentowy wieczór młodych.
 7. Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w piątek po Mszy wieczornej.
 8. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do udziału we Mszy Świętej o 6:30 (Roraty), 11:00 i o 18:00. Poświęcenie medalików do I Komunii Świętej oraz dodatkowa Msza Święta Roratnia o godz. 16:00. Zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w godz. 12:00 do 13:00, jest to godzina łaski, o której mówiła Matka Boża w czasie objawień we Włoszech w 1947 r.: „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.
 9. W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na remont Fary, będzie także zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 10. W przyszłą Niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Stanisław Podfigórny dyrektor Caritas naszej diecezji. Przy wyjściach są foldery informujące o rekolekcjach a także o świętach Bożego Narodzenia, które można zabrać do domu.
 11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza młodzież na spotkania w soboty po Mszy wieczornej. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10:30 w kościele.
 12. 6 stycznia w czasie Orszaku III Króli chcemy wystawić Jasełka uliczne, dlatego zapraszamy chętnych którzy chcieli by zagrać w tych jasełkach w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w Farze
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego. W Małym Gościu znajdziemy lampiony na roraty. Są także kalendarze na 2018 r.
 14. Jutro wspominamy św. Barbarę patronkę górników, w środę patronuje nam św. bp Mikołaj – zapraszamy dzieci na spotkanie ze świętym w środę na mszy porannej, w czwartek wspominamy św. Ambrożego bpa i dK, natomiast w sobotę św. Jana Diego.
 15. Życzymy dobrej Niedzieli, solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.