1. Dzisiaj niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiaj ok. 18:45, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane łaski oraz przepraszać za popełnione grzechy.
 2. Jutro, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Święto nakazane, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte sprawowane będą tego dnia
  o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 0 18:00 oraz w kościele Trójcy Świętej o 16:00.
 3. W czasie kolędy:
 • Od poniedziałku do piątku (oprócz I piątku) nie ma Mszy wieczornych o 18:00
 • Nie ma nauk chrzcielnych we wtorki
 • Środowe nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00
 • Kancelaria parafialna we wtorki i czwartki czynna jest od 10:00!
 1. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca
 • W czwartek nabożeństwo o nowe powołania po mszy o 9:00
 • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17;00, Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie będzie kolędy.
 1. W I sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego– Trzech Króli. W ten dzień mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona na działalność misyjną kościoła. Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi  oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11;30. Różaniec odmawiany będzie przed Mszą św. o godz. 11:00. Młodzież z KSM-u przygotowała kadzidło, kredę oraz złoto i będzie rozprowadzać po każdej Mszy św. Dochód przeznaczony jest na działalność KSM-u.
 2. W sobotę zapraszamy na tradycyjny Orszak Trzech Króli od godz. 15:00 gromadzimy się na parkingu koło domu katechetycznego, zakończymy u braci Franciszkanów. Każda parafia będzie tworzyła inny orszak królewski: parafia św. Jadwigi orszak niebieski, parafia św. Józefa orszak zielony, Fara orszak czerwony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. koloru czerwonego. Od swoich księży otrzymamy czerwone korony, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach.
 3. W najbliższą niedzielę święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu błogosławimy wodę. Niedziela Adoracyjna.
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic: pl. Kosynierów, pl. Zamkowy, abp. Stablewskiego.
 5. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

Wtorek
Obrońców Warszawy parzyste, Zielona, Czarna, Kasztanowa

Środa
Obrońców Warszawy nieparzyste

Czwartek
Ogrodowa (cała)

Pamiętajmy by przygotować na wspólną modlitwę biały obrus, krzyż, świece oraz wodę święconą.

 1. Rozszerzone świąteczne numery „Gościa Niedzielnego”(8zł) i „Niedzieli”(10zł) są do nabycia w wyjściu bocznym.
 2. We wtorek patronują nam św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu.
 3. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi rodzinom oraz solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.