1. Dzisiaj niedziela Synodalna, wspomnienie NMP z Lourdes, światowy dzień chorego. Naszymi modlitwami otaczamy wszystkich chorych i cierpiących. Ostatnie spotkanie synodalne w sobotę o godz. 19:00.
 2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na remont Fary. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
 3. Dzisiaj w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 4. Dzisiaj także Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 11:30.
 5. W tym tygodniu, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia będą o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00, taca przeznaczona jest na utrzymanie domu księży emerytów. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Wielki Post ma służyć naszemu nawróceniu i ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a 60. rokiem życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za które można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:
 • W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o 16:30, dla młodzieży i dorosłych o 17:15.
 • W Niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz ucałowaniem krzyża o 17:00 taca z gorzkich żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. W piątki na zakończenie Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę „Oto ja” za którą przewidziany jest odpust zupełny.
 2. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych są we wtorek o 19:00.
 • Dziękujemy także za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ulicy Kurpińskiego w tym tygodniu prosimy o posprzątanie mieszkańców ulic: Szymanowskiego, Chopina, Głowackiego.
 1. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” są do nabycia przy wyjściach.
 2. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli. Solenizantom, jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.