1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Dostrzegajmy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!
 2. Dzisiaj wspominamy św. Brygidę patronkę Europy.
 3. We wtorek, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. W 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Trwają dni św. Jakuba w Sanktuarium w Jakubowie.
 4. Także we wtorek czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów będzie we wtorek po Mszy wieczornej.
 5. W środę, wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa. Zwracamy się do nich w modlitwie w intencji rodzin. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków.
 6. We wtorek nie ma nauk chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych.
 7. W najbliższych dniach wyruszają piesze pielgrzymki naszej diecezji.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. Do sprzątania kościoła, prosimy mieszkańców ulic: Nowej i Kostki nr parzyste.
 9. Przy wyjściach można nabyć nową prasę katolicką: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 10.  Pozostali patroni tego tygodnia:
 • Poniedziałek – św. Kinga
 • Sobota – św. Marta 

Wszystkim parafianom, przybyłym gościom życzymy, aby wakacje, urlopy były miłym, udanym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu, a jubilatom i solenizantom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.