1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 2. Dekretem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego dnia 2 sierpnia br. zostanie erygowana nowa parafia we Wschowie pw. św. Józefa Oblubieńca NMP przy klasztorze o. Franciszkanów, wyłoniona z dwóch istniejących parafii.

W jej skład wchodzą następujące ulice:

Berwińskiego, Boczna, Cicha, Jasna, Klasztorna, Kościuszki, Kraszewskiego, Kuśnierska, Niepodległości, Paderewskiego, Parkowa, Piłsudskiego, Plac Grunwaldu, Pocztowa, Poprzeczna, Prusa, Reymonta, Rzemieślnicza, Sadowa, Sienkiewicza, Solna, Strażacka, Targowa, Tylna, Wąska, Wesoła, Wolności, Wolsztyńska (numery nieparzyste od 1 do 9 i nr 2).

Szczegóły Dekretu do wglądu na tablicy ogłoszeń.

 1. Zgodnie z apelem Ordynariusza Diecezji wyrażonym w Liście Pasterskim po pożarze wieży Katedry w Gorzowie Wlkp., możemy udzielić wsparcia finansowego poprzez nabywanie cegiełek w nominałach: 10zł, 20zł, 50zł, 100zł i 200zł. Cegiełki będą do nabycia po każdej Mszy św. oraz w kancelarii.
 2. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia miesięcznej abstynencji od napojów alkoholowych.
  W tym dniu pamiętajmy także o modlitwie za poległych obrońców Ojczyzny w związku z 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.
 3. We wtorek nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, po Mszy wieczornej ok godz. 19:00.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu nawiedzając kościół można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami związane jest to z Odpustem Porcjunkuli.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa : czwartek modlimy się w intencji powołań (18:00), w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa (18:00), a w sobotę Msza św. o godz. 11:00 z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP, i zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Rozpoczyna się czas pielgrzymek na Jasną Górę: w poniedziałek z Gorzowa Wlkp., w środę z Zielonej Góry i z Głogowa.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i prosimy do sprzątania kościoła w piątek mieszkańców ulic Ogińskiego i Wieniawskiego.
 8. Przy wyjściach można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

Wszystkim parafianom, przybyłym gościom życzymy udanego wypoczynku wzmocnienia witalności i duchowego wzrostu, a jubilatom i solenizantom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.