1. Dzisiaj jest niedziela adoracyjna, za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont Fary, odbędzie się również zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
  W roku 100-lecia objawień MB w Fatimie, jeszcze mocniej brzmi prośba Maryi o modlitwę różańcową i pokutę. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwo różańcowe:
 • dla dzieci od środy do piątku o 16:30
 • dla młodzieży i dorosłych codziennie o 17:15

Tych którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy o modlitwę w domach. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – informacje w gablocie.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek po Mszy wieczornej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:15, po różańcu nabożeństwo przebłagalne za grzechy nasze osobiste i całego świata. Odwiedziny chorych w domach w sobotę o zwykłej porze.
 2. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz.: 19:00.
 3. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania – grupy młodszej z 7 klasy szkoły podstawowej i 2 klasy gimnazjum w środę po Mszy wieczornej.
 4. Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna na diecezjalne obchody objawień Fatimskich, odbędzie się w sobotę, wyjazd spod Fary o 7:00.
 5. W ramach akcji „Różaniec do granic” w sobotę, Akcja Katolicka zaprasza wszystkich na godz. 17:15 do naszej Fary, na uroczysty różaniec. Modlić się będziemy w intencji naszego Miasta i Ojczyzny.
 6. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ulic: Sportowa i Strzelecka.
 7. Przy wyjściach można nabyć świeżą prasę katolicką: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” a także kalendarze diecezjalne na nowy rok 2018 wielostronicowe po 6 zł, jednostronicowe po 2 zł.
 8. Nadal zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”, podpisane karty można przynosić do zakrystii lub do kancelarii.
 9. października w godz. 9:00-12:00 w Zespole Szkół im. St. Staszica będzie można oddać krew.
 10. W parafii św. Jadwigi organizowany jest wyjazd do Łęknicy na inicjatywę modlitewną – „Różaniec do granic”. Wyjazd 7. Października
  o 6:00, zapisy w parafii św. Jadwigi.
 11. Patroni tego tygodnia:
 • Poniedziałek – świętych Aniołów Stróżów
 • Środa – św. Franciszek z Asyżu
 • Czwartek – św. s. Faustyna Kowalska

Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej i św. Stanisława naszego Patrona.