1. W czwartek w naszym regionie na własne oczy doświadczyliśmy siły niszczycielskiego wiatru. Połamane drzewa, zerwane dachy setki, osób bez prądu. Siła wiatru uszkodziła także dach naszego kościoła – od strony domu katechetycznego. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przywracali porządek w naszej parafii: Strażakom, służbą sprzątającym, pogotowiu energetycznemu.

Uszkodzony dach ukazał bardzo zły stan naszego dachu na kościele Farnym. Z pełną odpowiedzialnością jako wspólnota wiernych musimy zmienić dotychczasowe plany remontu wewnątrz kościoła, na rzecz remontu dachu, wszystkie dzisiejsze i dotychczas zebrane ofiary zostaną przeznaczone na ten cel, bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary. Niestety będą one tylko częścią kosztów remontu, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w remoncie dachu do Was, firm Wschowskich i instytucji państwowych.

W środę o 19:00 zapraszamy na spotkanie Rady Duszpasterskiej oraz Komitetu Renowacji Fary.

 1. Zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwo różańcowe:
 • dla dzieci od środy do piątku o 16:30
 • dla młodzieży i dorosłych codziennie o 17:15

Tych którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy o modlitwę w domach. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – inf. w gablocie.

 1. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy wspominkowej. Przy ołtarzu krzyża można wziąć kartki wspominkowe. Na kartkach podane są daty i godziny na których czytane będą wypominki. Nowością jest modlitwa w I niedzielę listopada na każdej Mszy świętej.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka oraz fundowanie stypendiów dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
 3. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00.
 4. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto: Dzień Edukacji Narodowej.
 5. Spotkanie komitetu organizacyjnego I Komunii świętej w czwartek o 19:00.
 6. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła, prosimy mieszkańców ulic: Zielonej, Kasztanowej, Czarnej.
 7. Przy wyjściach można nabyć nową prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość” z II cz. „Quo Vadis” (4zł) oraz kalendarze diecezjalne na nowy rok 2018 wielostronicowe po 6 zł, jednostronicowe po 2 zł.
 8. Nadal zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”, podpisane karty można przynosić do zakrystii lub do kancelarii.
 9.  Patroni tego tygodnia:
 • Poniedziałek – św. Wincenty Kadłubek
 • Piątek – bł. Honorat Koźmiński

Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej i św. Stanisława naszego Patrona.