ZIEMIA ŚWIĘTA – IZRAEL – JORDANIA 10 DNI 
w dniach 30.01.2018 – 08.02.2018 r

Cena 3600 zł + 180 USD

Dzień 1. WARSZAWA – TEL –AVIV  
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie godz.12.00 Msza  Św. w kaplicy lotniska . Odprawa paszportowa . Wylot do Tel Avivu . Po przylocie do Izraela godz. 19.50 przejazd do Betlejem miasta Narodzenia Dzieciątka Jezus. Obiadokolacja I nocleg w Betlejem

Dzień 2. BETLEJEM – -AIN KAREM   
Śniadanie .Zwiedzanie Betlejem ; Pole Pasterzy, nawiedzenie niezwykłego kościoła  zbudowanego  na miejscu na którym spali pasterze , kiedy przyszedł do nich anioł głosząc  im dobrą nowinę. Przejazd do Bzyliki Narodzenia Pańskiego, kościół działający nieprzerwanie od IV wieku , spacer uliczkami Betlejem do Sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej (Grota Mleczna ) to tu wg. tradycji Maria I Józef zatrzymali się podczas  ucieczki  do Egiptu by nakarmić Dzieciątko. Następnie przejazd do Ain Karem ; Kościół Nawiedzenia  św. Elżbiety  I Narodzenia św. Jana Chrzciciela . Obiadokolacja I nocleg w Betlejem.

ZIEMIA ŚWIĘTA

DZIEŃ 3   JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA –GÓRA  SYJON
Śniadanie , po śniadaniu  wyjazd na Górę Oliwną skąd rozpowszechnia się piękny widok na Stare Miasto Jerozolimy . Nawiedzenie Kościoła Pater Noster –gdzie Pan  nauczył Apostołów  modlitw Ojcze Nasz. Obecnie znajduje się tu Klasztor Sióstr Karmelitanek ,a  w ogrodzie  klasztornym pachnącym żywicą cyprysów można odszukać na jednej ze 140 tablic z językami  z całego świata  tej samej modlitwy  we własnej ojczystej  mowie. Spacer  drogą Niedzieli Palmowej  do niezwykłego kościoła  w kształcie łzy  – Dominus  Flevit ( Pan Zapłakał ) gdzie Jezus w drodze do Jerozolimy  spojrzał na  miasto i zapłakał  nad losem narodu wybranego. Droga  niedzieli palmowej prowadzi nas do  Bazyliki Narodów  w Ogrodzie Getsemani  – gdzie Jezus pocił się krwią , a  Judasz zdradził go pocałunkiem.  Góra Syjon – Sanktuarium Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Spacer do Wieczernika miejsce ostatniej  wieczerzy i miejsca ustanawiania sakramentu kapłaństwa .oraz  miejscu Zesłania Ducha Świętego ,nawiedzenie Grobu Króla  Dawida .Przejście do Kościoła  Kur Zapiał.-  3-krotne zaparcie się św.Piotra  Powrót do hotelu na obiadokolację i  nocleg.

DZIEŃ 4   JERYCHO –WADI MUSA (Dolina Mojrzesza ) KRÓLESTWO JORDANII
Śniadanie ,po śniadaniu wyjazd    przejazd na Pustynię Judzką  do Jerycha  miasto które pretenduje do miana najstarszego miasta na ziemi. Wizyta pod Górą Kuszenia  i drzewem  Zachareusza . Czas na zakupy i pamiątki . Przejazd na granicę izraelsko- jordańską .Przejście granicy a następnie transfer do miasta  Wadi Musa (Dolina Mojżesza) po drodze zajedziemy na pustynię Wadi Rum Po przyjeździe do Wadi Musa zakwaterowanie w hotelu ,obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5  PETRA –AMAN  -MADABA –GÓRA  NEBO
Śniadanie ,po śniadaniu spacer do słynnego i zaginionego miasta Petra ; zwiedzanie miasta 4,5 godz. a jednocześnie w tym czasie będziemy mogli zetknąć się z dawną kulturą Nabatańczyków jak i współczesną gościnnością Beduinów – ówczesnych gospodarzy Petry. Przejazd do miasta Medaba . gdzie znajduje się Kościół św. Jerzego  w którym mieści się  Bizantyjska Mozajka  Mapy  Ziemi Świętej  z VI w. Ukazuje ona  szlaki pielgrzymów  z okresu  IV , V ,VI wieku n.e. Przejazd do stolicy Jordanii Amanu City Tour po Amanie zobaczymy min;Starówkę tego miasta  jak też będziemy mogli zrobić kilka pamiątkowych zdjęć  z tarasów widokowych , skąd rozpowszechniają  się  piękne widoki  na stolicę Królestwa Jordanii. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie , obiadokolacja I nocleg.

DZIEŃ 6  GÓRA  NEBO –  CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – KANA  GALILEJSKA
Śniadanie , po śniadaniu wyjazd na Górę Nebo gdzie mieści się ostatnie miejsce życia Mojżesza  ,gdzie ujrzał on Ziemię Obiecaną . Przejazd na granicę jordańsko –izraelską .Przejście granicy następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej założona przez króla Fenickiego Stratona  w VII w .p.n.e jako miasto  portowe .Miasto zyskało na znaczeniu gdy król Herod otrzymał je od cesarza Augusta w 25 r  Przejazd do Hajfy na Górę Karmel – wzgórze dł. 25 km. Sławę swą Karmel zawdzięcza  prorokowi Eliaszowi który mieszkał w grotach w tym mieście. W XIII w powstał na tej Górze zakon karmelitów. Kana Galilejska –swoje  miejsce w historii  zawdzięcza pierwszemu cudowi Chrystusa na weselu, który na prośbę Maryi przemienił wodę w wino. nawiedzimy Sanktuarium Ślubu –w tym miejscu pary małżeńskie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenie małżeńskie.. Przejazd do Nazaretu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7  NAZARET – GÓRA TABOR – GÓRA OŚMIU BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM 
Śniadanie , po śniadaniu zwiedzanie Największej Bazyliki Chrześcijańska w Ziemi Świętej Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Anielskiego (Domek N.M.P ) spacer do Kościołła  św. Józefa – miejsce  w którym znajdować się miał warsztat świętego. Przejazd na  Górę Tabor –gdzie znajduje się Bazylika  Przemienienia Pańskiego ( wjazd na Górę  taksówkami  wieloosobowymi tzw.szerut taxi) ,,Wspaniałe wydarzenie z życia Jezusa .Chrystus przemienił się .Świadkami tego wydarzenia byli  Mojżesz ,Eliasz oraz apostołowie Piotr ,Jakub i Jan.  Po modlitwie I zwiedzaniu przejazd na  Górę Ośmiu Błogosławieństw – tu mieści się ośmiokątna Bazylika  Kazania według tradycji Jezus wygłosił 8 błogosławieństw. Następnym punktem naszego nawiedzenia będzie Tabha -Sanktuarium Rozmnożenia Chleba I Ryby –gdzie Jezus i Apostołowie nakarmili wielkie rzesze ludzi .Spacer do Kościoła  Prymatu św. Piotra – miejsce nadania Piotrowi  przez Jezusa  władzy pasterskiej czyli Prymatu  . Następnie przejazd  do Kafarnaum  – miasta  i  domu św. Piotra – tu w synagodze – jak pisze św. Mateusz –tu wszyscy zdumieli się Jego  nauką Uzdrawiał chorych ,  Do cudów i uzdrowień  Jezusa  należą także ; uzdrowienie paralityka i   teściowej Piotra. Powrót do Nazaretu  obiadokolacja.

DZIEŃ 8  JEZIORO GALILEJSKIE – RZEKA JORDAN –  BETANIA
Śniadanie ,po śniadaniu przejazd nad Jezioro Galilejskie – Jezus wokół tego Jeziora skupił znaczną część swojej działalności,. Jezus nauczał nad Jeziorem ,chodził po wodzie uciszał wzburzone fale.  (rejs łodzą po Jeziorze ) Następnie spróbujemy ( dla chętnych ) rybę św. Piotra . Następnie udamy się nad Rzekę Jordan , prawdziwe miejsce chrztu w Jordanie Pana Jezusa – tu  będziemy mogli odnowić chrzest . wyjazd do Betanii – nawiedzenie Sanktuarium domu Marii ,Marty I Łazarza – gdzie znajduje się pusty grób Łazarza , Przejazd na obiadokolację i  nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 9 JEROZOLIMA
Śniadanie , po śniadaniu przejazd do Jerozolimy  Kościół św. Anny (Sadzawka Bethesda ) Przejście na Via Dolorosa – Droga Krzyżowa , którą kroczył  Jezus  obarczony ciężarem Krzyża . Przejście do Bazyliki Grobu  Bożego – najświętszego  kościoła chrześcijan gdzie znajduje się  miejsce ukrzyżowania Pana Jezusa  i grobu gdzie złożono Jego ciało. Po zakończeniu drogi krzyżowej   I zwiedzeniu Bazyliki czas wolny  na straganach Starego Miasta gdzie można zakupić pamiątki I wypić kawę ewentualnie zjeść lanch .Spacer przez Dzielnicę Ormiańską I Żydowską pod Ścianę  Płaczu      Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10  TEL AVIV  – WARSZAWA
Śniadanie , po śniadaniu ,wyjazd na lotnisko w Tel Avivie  , zdanie bagażu, odprawa celna , wylot do Warszawy . Po wylądowaniu w Warszawie rozwiązanie pielgrzymki

Cena zawiera ; Przelot samolotem Warszawa – Tel Aviv – Tel Aviv –  Warszawa ,10 noclegów  w hotelu 3* pok. 2i 3 os. , 9 śniadań , 9 obiadokolacji , opiekę duchową , przewodnik w jęz. polskim , transfer komfortowym autokarem w Izraelu i Jordanii. Ubezpieczenie K.L i N.N.W

Cena nie zawiera: Biletów wstępu  do płatnych obiektów , opłat granicznych w Izraelu i Jordanii, Rejs po Jeziorze Galilejskim, wjazd na Górę Tabor (szerut taxi) i innych opłat związanych z realizacją programu.

Zestaw słuchawkowy  Tur Gaide  na całej trasie pielgrzymki. 180 USD

ORGANIZATOR   –   ks. Paweł Mydłowski 65 540 21 21 oraz  WALDEMAR  PERSKI 

UWAGA:  Przy zapisie bezzwrotna zaliczka  1000 zł 

Bank BGŻPNPPARIBAS nr 29 2030 0045 1130 0000 0744 1490
w tytule zaliczka za pielgrzymkę oraz imię i nazwisko

SERDECZNIE    ZAPRASZAMY